Näomassaaži rullikutest

 Pikk spaa ja heaoluteenuste igatsus koroona-talvel pani ise asjale leidlikult lähenema.  Jagan siin inspiratsiooni ja mõned nipid, et näomassaazi rullikust maksimum võtta.
 Kui keegi veel kahtleb, et kas need asjad ikka toimibvad, siis jah-toimivad!
Lihtne ja tõhus! Kuigi mitte siis kui rullik riiulis seisab :)

 Olles ise juba ammusest ajst rullikute katsetaja ja austaja, rohkem küll just kivirullikud näppu sattunud, tuleb tõdeda, et ka 3D rollerid on väga-väga tõhusad, pisikesed, kerged ja ka odavamad.

Esialgu võib mõni õrnem koht näol päris valus olla, kuid tasub ettevaatlikult siiski rullimist jätkata, sest nii saabki aru, milline lihas on kaotanud elastsuse, vajades treeningut ja stimulatsiooni. 

Rullimissuund võiks olla pigem veidi suunaga ülespoole, et väsinud lihast tõsta. Rullida saab otsaesist, lõuga, põsepiirkonda, silmaümbrust , kaela aga ka õlgu, käsi või isegi jalgu-reisi ja jalataldu!

 Silmakoopa ääred ja kulmukaar võivad olla valusad, samuti lõuapiirkond ja vahel ka allavajunud põsed,  kuid pideva kerge trenniga saavad lihased paari korraga toonusesse.

Kindlasti ei tohi 3D rullikuga kohe liiga tugevalt rullida, et õrn nahk ei jääks liigselt rullikute vahele, nii võib tekkida verevalum. See oht on just küpsema, lõtvunud ja juba niiskusvaesema naha puhul. Sel juhul tuleb õrnalt katsetama hakata ja oma tunnetust ja tehnikat jälgida.

Kõige tõhusam ongi igapäevaselt 10-15 minutit teleka taga, voodis pikutades või vannis-saunas nägu rullida. 3D rullikuga võib julgelt kasutada oma lemmik õli või seerumit. Või veelgi parem, kõigepaelt rullida ja siis mõnd head seerumit veel lisaks.

 Kivirullikute puhul pigem kreemi või õli rullimise ajal mitte panna, sest mõni kivim võib niiskuse toimel kergemini lagunema hakata.  Kivirullikud võivad kukkudes kergemini puruneda. Ka kipuvad aktiivsel kasutamisel rulliku otstes olevad augud süvistuma ja rullik ei püsi enam nii hästi metallosa vahel. Seda peakski aegajalt timmima, et rullikuots kindlalt haarade vahel püsiks. 

 Aga kivirullikul on pikk rida plusse. MinuSpaa rohelisest jaadist rullikul on üks kitsam ja teine laiem ots. Kitsas rullik sobib suurepäraselt õrnema silmaümbruse ja ninapiirkonna masseerimiseks.  Kivirulliku võib panna 15 minutuks külmikusse, et jaheda rulliga silmaaluseid turseid alandada.  Ka nt. verevalumi puhul võib külma kivirullikut kasutada. 

 Paljud usuvad, et igal kivil on tähendus ja mis võiks olla parem kui kivirulliku hea energia Sinu spaatoiminguid omaltpoolt toetab? Roheline jaad soosib armastust, küllust ja head tervist, lisaks on roheline rahustav värv ja ka südamekeskuse toetaja. Ka soovitatakse poolvääriskivi aegajalt külma jooksva vee all kogunenud energiast "puhastada" ja päikesevalguses uue energiaga laadida.

Kindel on see, et kõik mis paneb vere käima ja seda rullik kindlasti teeb,  hoiab naha särava ja jumeka. 

Head rullimist!